Studium Wychowania Fizycznego (Archiwum)
Gala Naukowo - Sportowa i wyróżnienia Curie Awards po raz trzeci

29 maja, w sali sportów walki Uniwersytetu, odbyła się Gala Naukowo Sportowa promująca środowisko akademickie wśród mieszkańców Bydgoszczy. Otwarcia Gali dokonał JM Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy, prof. dr hab. Marek Macko. W trakcie Gali wysłuchano referatu studentek naszego Uniwersytetu (Natalia Jasińska, Angelika Banach) i Wyższej Szkoły Gospodarki (Paulina Wyżlic, Małgorzata Pujszo) na temat analizy walk w formule MMA federacji Konfrontacja Sztuk Walki. Następnie prezentowali się zawodnicy sekcji: Taekwondo (olimpijskiego), Judo oraz  Karate (olimpijskiego).

Największe zainteresowanie wywołał pokaz walk mężczyzn w formule MMA w wykonaniu Artura Pujszo - aktualnego mistrza Europy wagi ciężkiej w Brazylijskim Jiu-Jitsu i Michała Wolskiego zapaśnika Gwiazdy Bydgoszcz - medalisty mistrzostw Polski  w walkach ADCC.

W trakcie Gali - Kanclerz Uniwersytetu pani mgr Renata Malak wraz z dyrektorem Studium WF panem mgr Jarosławem Surwiło-Bohdanowiczem wręczali uroczyście wyróżnienia "Curie Awards in Martial Arts" studentom łączącym treningi sportów walki z badaniami naukowymi. Laureatami zostali:

• Piotr Kołakowski - Kickoxing, Karate
  • Marta Wojdat - MMA, Brazylijskie Jiu-Jitsu (naukowa stypendystka Ministra)
  • Wojciech Mariański - MMA, Brazylijskie Jiu-Jitsu
  • Mariusz Migdalski - Karate
  • Patrycja Janowska - Judo, Brazylijskie Jiu-Jitsu  (naukowa stypendystka Ministra)

Dodatkową atrakcją był pokaz walk w formule ADCC w wykonaniu v-ce mistrzyni Europy w Brazylijskim Jiu -Jitsu , studentki Natalii Jasińskiej z jej trenerem judoką Ryszardem Pujszo.

Kulturalnie Galę uświetnił wykład i recytacja naszego studenta Adama Makowskiego na temat poezji undergroundowej na Uniwersytecie, oraz występ światowej sławy formacji tańca Hip-Hop "Wolf Gang" w którym trenuje i tańczy nasza absolwentka Paulina Wyżlic.

Sala sportów walki wypełniona była młodzieżą do ostatniego miejsca.