Studium Wychowania Fizycznego (Archiwum)

Piotr Kołakowski wziął udział w Pucharze Polski Light Contact w Płocku

W miniony weekend 2-3.03.2019, student UKW Piotr Kołakowski wziął udział w Pucharze Polski Light Contact w Płocku. Obrany był on jako kolejny turniej kontrolny przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Seniorów w kickboxingu. Sport ten rozwija się coraz prężniej w naszym kraju i należy także do członków zwyczajnych MKOL, co ma docelowo zaprowadzić go w szeregi dyscyplin olimpijskich.

Puchar przeprowadzony był bardzo sprawnie i na wysokim poziomie sportowym. Nasz student wystartował w swojej kategorii wagowej: 79 kg i wyższej, czyli: 84 kg, gdyż na to pozwalają przepisy związkowe. Obie kategorie dopisały pod względem ilości rywalizujących zawodników, a w trakcie walk okazało się, że stawiali oni poprzeczkę naprawdę wysoko. Po 6 ciężkich starciach udało się zdobyć dwa srebrne krążki. Niestety tym razem najwyższy stopień podium nie okazał się mu pisany. Na nieosiągnięcie celu jakim były dwa złota Pucharu Polski wpłynęło kilka niedociągnięć, które poprawione mają zaprowadzić go w tym roku do mistrzostwa kraju. Cały sezon jest ciężką drogą do utrzymania miejsca w reprezentacji Polski w kickboxingu oraz startu w tegorocznych Mistrzostwach Świata i Akademickich Mistrzostwach Europy.