Aktualności

Nasza studentka V-ce Mistrzynią Europy w Brazylijskim Jiu-Jitsu

29 kwietnia 2019
czytaj całość

W niedzielę, 28 kwietnia zakończyły się Mistrzostwa Europy w Brazylijskim Jiu- Jitsu federacji  CBJJP - (Confederação Brasileirade Jiu-Jitsu Profissional), jednej z trzech największych światowych federacji. Wydarzenie miało miejsce w  Luboniu k/ Poznania. Na starcie stanęło ponad 700 zawodników i zawodniczek.

czytaj całość…

Sukces UKW na AMP w Ergometrze Wioślarskim

17 kwietnia 2019

W dniach 13-14 kwietnia 2019 r. na obiektach sportowych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim. Znakomicie spisali się reprezentanci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, zdobyli kilka medali, a drużyna kobieca wygrała klasyfikację drużynową!

Student UKW Akademickim Mistrzem Polski!

15 kwietnia 2019

W sobotę i niedzielę 13-14 kwietnia odbywały się w Pile Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo. W zawodach wzięło udział ponad 250 zawodników i zawodniczek z 46 Uczelni Wyższych z całej Polski. Z naszego Uniwersytetu bardzo dobrze wypadł Szymon Śmiegel, który zwyciężył w wadze do 60 kg zdobywając tytuł Mistrza Polski.

Piotr Kołakowski wziął udział w Pucharze Polski Light Contact w Płocku

08 marca 2019

W miniony weekend 2-3.03.2019, student UKW Piotr Kołakowski wziął udział w Pucharze Polski Light Contact w Płocku. Obrany był on jako kolejny turniej kontrolny przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Seniorów w kickboxingu. Sport ten rozwija się coraz prężniej w naszym kraju i należy także do członków zwyczajnych MKOL, co ma docelowo zaprowadzić go w szeregi dyscyplin olimpijskich.