Aktualności

Medale karateków UKW na MP

18 czerwca 2019
czytaj całość

15 czerwca 2019 r. w Świeciu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF. Zawody zostały zorganizowane przez Polską Unię Karate, Polski Związek Karate Tradycyjnego oraz Stowarzyszenie Sportowe YAMABUSHI. Bardzo dobry występ na tym turnieju zanotowali studenci UKW.

czytaj całość…

Gala Naukowo - Sportowa i wyróżnienia Curie Awards po raz trzeci

03 czerwca 2019

29 maja, w sali sportów walki Uniwersytetu, odbyła się Gala Naukowo Sportowa promująca środowisko akademickie wśród mieszkańców Bydgoszczy. Otwarcia Gali dokonał JM Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy, prof. dr hab. Marek Macko. W trakcie Gali wysłuchano referatu studentek naszego Uniwersytetu (Natalia Jasińska, Angelika Banach) i Wyższej Szkoły Gospodarki (Paulina Wyżlic, Małgorzata Pujszo) na temat analizy walk w formule MMA federacji Konfrontacja Sztuk Walki. Następnie prezentowali się zawodnicy sekcji: Taekwondo (olimpijskiego), Judo oraz  Karate (olimpijskiego).

Sukcesy UKW na AMP w Karate

30 maja 2019

Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate organizowane na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w dniach 25-26 maja 2019 r. zakończone. Doskonale spisały się nasze studentki, przywożąc medale indywidualne, a w klasyfikacji generalnej uniwersytetów Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zdobył II miejsce.

Natalia Jasińska V-ce Mistrzynią Polski

13 maja 2019

Natalia Jasińska, studentka wojskoznawstwa na UKW, zdobyła srebrny medal (w kategorii do 66 kg) podczas III Akademickich Mistrzostw Polski w Brazylijskim Jiu – Jitsu. Zawody odbyły się 12 maja 2019 roku w Poznaniu. Na starcie stanęło ponad 250 zawodników z ponad 40 uczelni z całej Polski. Natalia trenuje judo pod opieką trenera Ryszarda Pujszo oraz brazylijskie jiu jitsu w klubie Copacabana w Bydgoszczy. Studentka kolejny już raz zapisała się z czołówce tej dyscypliny. Serdecznie gratulujemy!