Finały Akademickich Mistrzostw Polski we Wioślarstwie

 • 22 maja 2019

18 maja 2019 na bydgoskim Torze Regatowym w Brdyujściu odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski we Wioślarstwie, których organizatorem jest, jak w ubiegłych latach, KU AZS Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. 

Nasze wioślarki i wioślarze, zdobywając 8 medali w poszczególnych konkurencjach, wywalczyli brązowy medal za III miejsce w punktacji generalnej i złoty medal za I miejsce wśród uniwersytetów. 
Indywidualnie medale zdobyli zaś: 
w klasyfikacji generalnej: 

 • medal złoty - jedynka kobiet - Klaudia Jedynak
 • medal brązowy - ósemka kobiet (Klaudia Jedynak, Magdalena Baszyńska, Ewa Gałek, Eliza Skornia, Emilia Pilut-Leszczyńska, Julia Nowak, Klaudia Pankratiew, Wiktoria Łukasiewicz i Agnieszka Sikorska) 

w klasyfikacji uniwersyteckiej: 

 • medale złote:
  - jedynka kobiet - Klaudia Jedynak 
  - jedynka mężczyzn - Dawid Wachowicz 
  - ósemka kobiet (Klaudia Jedynak, Magdalena Baszyńska, Ewa Gałek, Eliza Skornia, Emilia Pilut - Leszczyńska, Nowak Julia, Klaudia Pankratiew, Wiktoria Łukasiewicz i Agnieszka Sikorska) 
 • medale srebrne:
  - dwójka podwójna kobiet - Magdalena Baszyńska i Ewa Gałek 
  - jedynka mężczyzn - Paweł Paduch
 • medal brązowy:
  - jedynka kobiet - Klaudia Pankratiew 

Nasze studentki i studenci na co dzień trenują w bydgoskich klubach wioślarskich: RTW Lotto Bydgostii i Bydgoskim Towarzystwie Wioślarskim. Trenerem i opiekunem naszych uniwersyteckich wioślarek i wioślarzy jest Lech Olszewski. Gratulujemy medali!

Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu
ul. Sportowa 2, 85-091 Bydgoszcz