Brąz Mariusza Migdalskiego w Grand Prix Slovakia

  • 01 marca 2019

W dniach 23 i 24 lutego w Bratysławie odbył się 39. coroczny turniej o nazwie "Grand Prix Slovakia" w karate olimpijskim WKF. W zawodach we wszystkich konkurencjach brało udział ponad 1500 zawodników z 22 państw z trzech kontynentów. 

Brązowy medal w kategorii seniorów powyżej 84 kilogramów wywalczył student UKW Mariusz Migdalski reprezentujący klub Bushido Bydgoszcz. Mariusz w 1/8 finału pokonał duńczyka Philipa Carlsena 3:1, w ćwierćfinale uległ 1:4 Danielowi Molnarowi z Węgier (aktualnie numer 12 w rankingu światowym). Węgier doszedł do finału co otworzyło szansę przed Mariuszem walki w repasażach gdzie pokonał dwóch reprezentantów Austrii - Alexandra Greineckera 5:0 i w bezpośredniej walce o brąz Thomasa Reindla 4:0.

Zawody Grand Prix Slovakia są jednym z turniejów kwalfikacyjnych do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy w Karate WKF, które odbędą się pod koniec marca w Guadalajarze w Hiszpanii.

Zapraszamy wszystkich studentów UKW niezależnie od płci i zaawansowania na zajęcia fakultatywne z karate w każdy wtorek o 16:30 budynek D - sala sztuk walki. Zajęcia prowadzi Mariusz Migdalski.

źródło: karate-polska.plsportdata.org

Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu
ul. Sportowa 2, 85-091 Bydgoszcz