Setki studentów oglądały Mistrzostwa Uniwersytetu w Judo

  • 13 czerwca 2016

W środę, 8 czerwca w hali sportów walki Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu naszego Uniwersytetu odbyły się finały Mistrzostw naszej Uczelni w Judo (edycja no-gi, czyli bez tradycyjnego ubioru).

W wyniku walk eliminacyjnych, w których wzięło udział blisko 200 studentek i studentów wyłoniono do walk finałowych 4 najlepsze panie i 4 najlepszych panów. Zawodniczkom
i zawodnikom żywiołowo kibicowały setki kibiców, a zawody otworzył i obserwował  JM Prorektor  - elekt prof. dr hab. Marek Macko. Studenci i pracownicy CEKFiS owacjami na stojąco podziękowali kończącemu kadencję JM Prorektorowi prof. Mariuszowi Zawodniakowi.

Zawody sędziowali wspólnie trenerzy judo z naszej Uczelni - Krzysztof Żurawski i Ryszard Pujszo.

Wśród pań najlepszą judoczką okazała się Zuzanna Kuniszyk, przed Kamilą Pyżewską - srebrny medal, oraz  Martą Wojdat i Pauliną Urbańską - medale brązowe.

W kategorii mężczyzn zwyciężył Wojciech Mariański, srebrny medal zdobył Dawid Steinmetz,  a brązowe medale Kamil Hercer i Ronn Czekalski.

Medale i upominki zwycięzcom wręczał dyrektor CEKFiS  mgr Jarosław Bohdanowicz, który też zapraszał wszystkich studentów na zajęcia z kultury fizycznej zarówno w sesji egzaminacyjnej i w nowym roku akademickim.

Na stronie CEKFiS wkrótce ukaże się film z zawodów.

Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu
ul. Sportowa 2, 85-091 Bydgoszcz