Miłosz Czechowicz mistrzem Europy w croossduathlonie

  • 29 kwietnia 2016

Student I roku MU wychowania fizycznego, Miłosz Czechowicz zdobył złoty medal Mistrzostw Europy w Crossduathlonie w kategorii wiekowej 20-24 lata.

23-24 kwietnia w Rumuńskim Targu Mures odbyły się Mistrzostwa Europy w Crossduathlonie. Jest to dyscyplina łącząca biegi przełajowe i kolarstwo Cross-Country. Organizatorzy przygotowali dla startujących wymagającą trasę. Pierwsza część zawodów polegała na pokonaniu 3 rund biegowych po niespełna 3km. Ukształtowanie terenu dokonało selekcji. Kolejny etap to 4 rundy rowerowe po około 7 km każda. - Runda rowerowa podobnie jak biegowa była wymagająca, zwłaszcza na długich kilometrowych podjazdach. Na zjazdach nie było chwili odpoczynku, gdyż duża ilość błota oraz strome zjazdowe serpentyny, gdzie prędkość dochodziła do 60km/h wymagały dużego skupienia. Po etapie rowerowym zawody jeszcze się nie zakończyły. Wisienką na torcie była jedna runda biegowa, na której do głowy przychodziły różne pomysły - relacjonował nasz student. - Wycieńczenie dwugodzinną rywalizacją i potężne wyczerpanie organizmu nie umożliwiało szybkiego biegu, a bynajmniej - takiego jak by się chciało – dodał.

Ostatecznie Miłosz zakończył zawody na czwartym miejscu w kategorii Open oraz 1 miejscem i tytułem Mistrza Europy w kategorii wiekowej 20-24 lat. - Z wyniku jestem bardzo zadowolony, szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się, aż tak dobrego rezultatu… wieloletnia praca na treningach przyniosła efekty w postaci złotego medalu ME – zakończył. 

Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu
ul. Sportowa 2, 85-091 Bydgoszcz