Podium męskiej sztafety na AMP w pływaniu

  • 11 kwietnia 2016

Sztafeta męska Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zdobyła brązowy medal w konkurencji 4x50m stylem dowolnym w Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu, które odbyły się w dniach 9-10.04.2016r na basenie Term Maltańskich w Poznaniu.

Trenerem reprezentacji męskiej jest dr Mirosława Cieślicka. W zawodach wystartowało blisko 1000 zawodników z 79 uczelni w tym 7 reprezentantów i 4 reprezentantki UKW. Poziom rywalizacji sportowej był bardzo wysoki. Tegoroczne AMP-y dla najlepszych pływaków były okazją dosprawdzenia formy przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio.

Pierwszego dnia bardzo emocjonująco zapowiadała się rywalizacja zespołów sztafetowych na dystansie 4x50 metrów stylem dowolnym mężczyzn, po której reprezentanci naszej uczelniw ubiegłym roku, pierwszy raz w historii startów na Akademickich Mistrzostwach Polski stanęli na podium. Tegoroczna walka o czołowe lokaty była jeszcze trudniejsza. Ostatecznie zespół sztafetowy UKW w składzie: Krzysztof Żołnowski, Tomasz Kosmalski, Michał Jeziorski i Artur Krasicki po zaciętej walce ukończył rywalizację na trzeciej pozycji, tuż za reprezentacjami Uniwersytetu Szczecińskiego i Uniwersytetu Gdańskiego. Wszyscy zawodnicy są studentami Instytutu Kultury Fizycznej UKW w Bydgoszczy.

W zawodach startowali także zawodnicy męskiej sekcji pływackiej UKW: Łukasz Dobrogowski, Jan Banach, Mateusz Nowicki, oraz zawodniczki sekcji żeńskiej: Natalia Bentkowska, Tina Czapiewska, Katarzyna Wizner, Martyna Wichner. Trenerem sekcji kobiet jest mgr Sylwia Konecka.

 

Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu
ul. Sportowa 2, 85-091 Bydgoszcz