Medalowe występy wioślarek i wioślarzy UKW

  • 07 października 2014

Studentki i studenci UKW zaprezentowali świetną formę na zawodach wioślarskich, zdobywając 5 medali. Reprezentanci UKW zdobyli 1 złoty, 1 srebrny i 3 brązowe medale w rozegranych w sobotę, 4 października 2014 r., na Jeziorze Gopło w Kruszwicy Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Wioślarstwie. W zawodach startowali zawodnicy z 28 klubów.

Regaty rozegrano na dystansie 7,5 kilometra a zdobywczynią złotego medalu w jedynce kobiet kategorii lekkiej została nasza, wioślarska Akademicka Mistrzyni Świata, Monika Kowalska. Srebrny medal zdobyła Monika Ciaciuch w jedynce seniorek, a brązowe Rafał Kowalski w jedynce mężczyzn kategorii lekkiej, Krzysztof Kotulski Marcin Zgorzelak w męskiej dwójce bez sternika kategorii lekkiej i Paulina Straszewska w dwójce bez sterniczki kobiet.

Składamy serdeczne gratulacje macierzystym klubom naszych studentów (Bydgoski Klub Wioślarek, Lotto Bydgostia, Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie i Gopło Kruszwica) ich klubowym trenerom i oczywiście naszym medalistkom i medaliście.

Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu
ul. Sportowa 2, 85-091 Bydgoszcz