Medalowe występy wioślarek i wioślarzy UKW

  • 11 sierpnia 2014

16 studentek i studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy startowało w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Wioślarstwie, które odbyły się w dniach 2-3 sierpnia 2014 r. na Malcie w Poznaniu. Nasze studentki i studenci - startując w swoich klubowych osadach - zdobyli razem 17 medali (6 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych).

Rewelacyjnie spisały się nasze studentki, zdobywając sześci złotych medali. Rekordzistkami są Monika Kowalska i Joanna Dittmann, które mają na swoim koncie po trzy złote medale (w jedynce, dwójce podwójnej i czwórce podwójnej - Monika w kategorii lekkiej). Po dwa złote medale zdobyły Monika Ciaciuch i Patrycja Wełnińska (w dwójce i czwórce podwójnej - Patrycja w kategorii lekkiej), a jeden złoty medal wywalczyła Daria Woźniakowska w czwórce podwójnej kategorii lekkiej.

W kategorii kobiet - w czwórkach - dwa srebrne medale zdobyła jeszcze Daria Romiej, jeden srebrny Magdalena Janowiak i po jednym brązowym Katarzyna Trzeciak i Paulina Straszewska.

Medalowymi zdobyczami - może trochę mniej efektownymi od swoich koleżanek - pochwalić się mogą także nasi studenci. I tak; Jakub Truszkowski zdobył 2 srebrne medale (w jedynce i czwórce bez sternika kategorii lekkiej) oraz medal brązowy w czwórce podwójnej a Dawid Kowalkowski wywalczył dwa srebrne medale w dwójce i czwórce ze sternikiem. Po dwa medale na swoim koncie mają również Paweł Kotecki (srebrny w czwórce i brązowy w dwójce ze sternikiem) i Rafał Nalewalski (srebrny w czwórce i brązowy w dwójce bez sternika kategorii lekkiej). Medalową listę zamykają zdobywcy medali brązowych: Tomasz Nowak w czwórce podwójnej i Krzysztof Kotulski w dwójce podwójnej kategorii lekkiej.

Studentki i studenci UKW Bydgoszcz reprezentowali w tych mistrzostwach wioślarskie kluby z Bydgoszczy: Lotto Bydgostia, Bydgoski Klub Wioślarek i Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie, którym to składamy serdeczne gratulacje.

Gratulacje składamy wioślarkom i wioślarzom i życzymy udanych wakacji, na które po pracowitym i jakże udanym letnim sezonie, mogą się wybrać.

Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu
ul. Sportowa 2, 85-091 Bydgoszcz