14 medali studentów UKW na Malcie w Poznaniu

  • 09 czerwca 2014

Dziewięć wioślarek i tyleż samo wioślarzy (studentek i studentów UKW Bydgoszcz) startowało na Jeziorze Malta w Poznaniu, w dniach 07-08.06.2014 r. w Mistrzostwach Polski Seniorów w Wioślarstwie. Wiosłując, tym razem, w barwach swoich macierzystych klubów zdobyli w sumie 14 medali (3 złote, 5 srebrnych i 6 brązowych)

Nasze brązowe medalistki z ostatnich Mistrzostw Europy w Belgradzie Monika Ciaciuch i Joanna Dittmann (obie RTW LOTTO Bydgostia) wywalczyły po dwa medale: złoty w 4x-KA oraz po medalu srebrnym w 2xKA i 1xKA. Jakub Truszkowski (RTW LOTTO BYDGOSTIA) stal się największym naszym multimedalistą i zdobył razem trzy medale: złoty w 4xML i dwa brązowe w 4-ML i 2x ML. Dawid Kowalkowski (RTW LOTTO BYDGOSTIA) zdobył złoty medal w 8+MA oraz brązowy w 4- MA. Dwa medale: srebrny w 4X-KL i brązowy w 1xKL są udziałem Moniki Kowalskiej (BKW Bydgoszcz). W jej srebrnym medalu w 4x-KL swój udział mają także Daria Woźniakowska i Patrycja Wełnińska (obie także BKW Bydgoszcz).

Po jednym srebrnym medalu zdobył Rafał Kowalski (Gopło Kruszwica) w 2xML i Daria Romiej i Magdalena (obie RTW LOTTO Bydgostia) w 8+KA. Dwa brązowe medale zdobyła Monika Kowalska (BKW Bydgoszcz) w 1x KL i 4x-KL a zdobywcami jednego brązowego medalu zostali Michał Klafetka, Marcin Zgorzelak i Dawid Kalinowski (wszyscy BTW Bydgoszcz) w 4x-ML oraz Katarzyna Trzeciak i Paulina Straszewska (obie także BTW Bydgoszcz) w 4x KL.

Naszym studentkom i studentom oraz ich klubom i klubowym trenerom serdecznie gratulujemy.

Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu
ul. Sportowa 2, 85-091 Bydgoszcz