Wioślarstwo: Medalowy weekend studentów UKW

  • 02 czerwca 2014

Cztery medale na Akademickich Mistrzostwach Polski i brąz na mistrzostwach Europy – takim dorobkiem minionego weekendu mogą pochwalić się studenci UKW.

Miniony weekend okazał się być znakomitym dla wioślarek i wioślarzy UKW Bydgoszcz. Podczas zakończonych w niedzielę 01 czerwca 2014 r. w Belgradzie Wioślarskich Mistrzostwach Europy w Wioślarstwie, studentki UKW Bydgoszcz: Monika Ciaciuch i Joanna Dittmann, wiosłując w składzie reprezentacyjnej czwórki podwójnej kobiet, wywalczyły brązowy medal. Nasza osada uległa tylko osadzie Białorusi i Niemiec.

fot. Joanna Dittmann i Monika Ciaciuch

Dobrze wiodło się także naszym uniwersyteckim wioślarkom i wioślarzom podczas rozegranych w Brdyujściu w sobotę 31 maja b.r. - zorganizowanych przez KU AZS UKW Bydgoszcz - Akademickich Mistrzostw Polski w Wioślarstwie. Pod nieobecność naszych mistrzyń (patrz wyżej) i kontuzjowanego Rafała Kowalskiego, tegorocznego Akademickiego Mistrza Polski w Ergometrze Wioślarskim, studentki i studenci UKW czterokrotnie stawali na podium.

Znakomicie spisały się nasze dwójki podwójne pań kategorii lekkiej. Złoty medal w tej konkurencji zdobyły Monika Kowalska i Patrycja Wełnińska, srebro zaś przypadło Katarzynie Trzeciak i Darii Romiej. W biegu dwójek podwójnych mężczyzn kategorii lekkiej Jakub Truszkowski i Rafał Nalewalski wywalczyli srebrny medal. Brązowy medal, w konkurencji dwójek podwójnych kobiet, zdobyły - sprawiając sporą niespodziankę - Paulina Straszewska i Daria Woźniakowska.

W konkurencji ósemek mężczyzn startowało 12 osad a rywalizacja była bardzo zacięta. Nasza ósemka zakwalifikowała się do finału, w którym musiała jednak zadowolić się tym razem piątym miejscem. Zwyciężyła, rewelacyjnie spisująca się w tych regatach, ósemka z Politechniki Warszawskiej przed osadami WSG Bydgoszcz i Politechniki Wrocławskiej.

W kategorii jedynek kobiet Monika Kowalska wywalczyła czwarte miejsce. To samo miejsce UKW Bydgoszcz zajął w punktacji drużynowej. Wyprzedziły nas Politechnika Warszawska, WSG Bydgoszcz i Politechniką Gdańsk.

Opieką trenerską nad naszymi akademickimi wioślarkami i wioślarzami sprawuje trener Lech Olszewski. Podczas mistrzostw dopingowali naszym studentom: Prorektor ds. Finansów i Rozwoju UKW dr hab. Piotr Malinowski, prof. nadzw., Prezes KU AZS UKW dr Katarzyna Domańska i wiceprezes KU AZS UKW Krzysztof Kościański.

Nasze wioślarki i wioślarze na co dzień trenują w klubach: RTW Lotto Bydgostia, Bydgoskim Klubie Wioślarek, Bydgoskim Towarzystwie Wioślarskim i AZS AWF Gorzów Wlkp. Klubom i klubowym trenerom i działaczom dziękujemy.

Wioślarkom i wioślarzom UKW Bydgoszcz serdecznie gratulujemy!

Zobacz zdjęcia.

Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu
ul. Sportowa 2, 85-091 Bydgoszcz