W sesji egzaminacyjnej zimowej będzie możliwość skorzystania z wolnego wstępu na basen przez studentów UKW w nstp. terminach:

czytaj całość

17 stycznia 2019 roku w Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu odbyło się Międzyuczelniane Studenckie Sympozjum Naukowe poświęcone umiejętności wystąpienia studentów na konferencjach naukowych. Tematem przewodnim były: "Niektóre zagadnienia psychologii w naukach o sporcie" Sympozjum zorganizowało Studium Wychowania Fizycznego i Instytut Kultury Fizycznej.

UKW wygrywa Akademicki Puchar Polski w Karate

18 grudnia 2018

16 grudnia w Zalasewie odbył się VIII Akademicki Puchar Polski w Karate. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego wysłał na te zawody sześcioosobową reprezentację. Zawody zakończyły się dla naszych reprezentantów olbrzymim sukcesem, gdyż UKW zajął 1. miejsce w klasyfikacji punktowej jak i w klasyfikacji medalowej spośród 21 uczelni wyższych startujących na tych zawodach.

Studentki UKW z medalami Mistrzostw Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu

15 listopada 2018

W ubiegły weekend, 3-4 listopada 2018 roku w Luboniu k. Poznania odbyła się 14. edycja Mistrzostw Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Na stracie stanęło ponad 1300 zawodników i zawodniczek z całej Polski, w tym również reprezentantki naszego Uniwersytetu. Magda Paradowska i Emilia Bugajska udanie zadebiutowały w zawodach tej rangi, obie zdobyły brązowe medale w swoich kategoriach wagowych.